Hardcase HNMT22PB 22 x 14" tenor drum case
no reviews yet write a review
Discontinued, this product can no longer be ordered.
No alternatives found
General
Specifications
Product features
Diameter 22 inch (56 cm)
Sustainable product not specified
Max. depth 14 inch (36 cm)
Minimum depth 14 inch (36 cm)
Protection type hard case
Weight and dimensions including packaging
Weight (incl. packaging) 7,0 kg
Dimensions (incl. packaging) 74,5 x 71,0 x 51,0 cm
Product specifications
  • Hardcase case for 22x14 inch pipe band tenor drum
  • model: HNMT22PB
  • max. diameter: 22 inch
  • min. drum depth: 14 inch
  • max. drum depth: 14 inch